Jeżeli jest Ci dane być rodzicem, pewnie Twoje dziecko jest Twoim największym skarbem. Ty dajesz, ono bierze – i tak jest dobrze, zgodnie z porządkami miłości. Może zastanawiasz się czasem, czy jesteś dobrym rodzicem i co jeszcze możesz dać swojemu dziecku.

To, co możesz dziecku dać najcenniejszego, to swobodny przepływ miłości między wami.

.Bywa, że choć starasz się być jak najlepszym rodzicem, to nie wychodzi. Mimo najlepszych chęci i miłości, czujesz, że coś jest nie tak. Ale nie wiesz co.

Może jesteś uwikłany w jakąś rodową historię? Może, na nieświadomym poziomie, próbujesz doprowadzić do rozwiązania problemu Twojego przodka i to całkowicie pochłania Twoją energię?

A może Twoje dziecko bierze na siebie ciężar, którego Ty nie jesteś w stanie nieść? Wówczas rodzic nie jest w stanie „widzieć” swojego dziecka – sprawia to zbyt wielki ból.

Ustawienia systemowe pozwalają dostrzec te mechanizmy i pracować z nimi. Już samo zobaczenie, gdzie jesteś w swoim systemie rodzinnym i z kim rezonujesz, może Cię wyzwolić. Będziesz mógł spokojnie spojrzeć na swoje dziecko i powiedzieć „widzę Cię”. To jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka, jaki można sobie wyobrazić (choć pewnie Twoje dziecko mówi o Lego, iPhone lub wycieczce do ZOO :).

Anna Kuberacka