26.06.2024

Webinar:

O miłości do utraconych dzieci

Więź z utraconym dzieckiem może być silna i trwała, nawet jeśli nie miało ono szansy przyjść na świat. Mam na myśli dzieci poronione, abortowane, wcześnie zmarłe i wchłonięte bliźniacze rodzeństwo. Chciałabym przybliżyć Wam, jak strata dziecka wpływa na nasze życie i naszych najbliższych. Porozmawiamy o osobistej stracie oraz o wpływie tej traumy na kolejne pokolenia: na dzieci, wnuki i prawnuki. Opowiem o poczuciu winy rodziców i procesie żałoby, który prowadzi do zgody. Zrobimy krok w stronę miłości do utraconych dzieci, aby przekuć tę traumę na siłę do życia.

O webinarze

Sophie Hellinger o aborcji 

Kiedy kobieta dokona aborcji, energia dziecka pozostaje w jej łonie.

Nie jest w stanie „odejść” dopóki matka nie uzna faktu dokonania aborcji

i głośno tego nie wypowie.

Sophie Hellinger

„Miłość ducha. Czym jest i jak osiąga spełnienie”

O mnie

Doświadczenia w praktyce psychoterapeuty

Doświadczenia w ustawieniach

Przeprowadzonych edycji Szkoły Ustawień Systemowych

 

W 1996 r ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką psychoterapii Polskiej Federacji Psychoterapii, Polskiego Stowarzyszenia NLPt i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Mam zaszczyt należeć do wąskiego grona pionierów ustawień systemowych w Polsce. Pracuję metodą ustawień od roku 2000. Uczyłam się u Berta Hellingera i jego najbliższych współpracowników w Hellinger Schule. 

Nadal uczestniczę w warsztatach cichych ustawień rodzin i rozwijam się w metodzie, podążając za Bertem i Sophie Hellinger. Absolwenci mojej Szkoły Ustawień mówią, ze jestem jasnowidzką. Ja wolę myśleć, że rozwinęłam intuicję. 

Plan webinaru

Webinar będzie składał się z części wykładowej i części medytacyjno-ćwiczeniowej. Nie będzie nagrywany!

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań. 

Poprowadzę medytację stanowiącą krok do uzdrowienia.

Koszt udziału to 59 złotych.

Czas trwania 1 godzina i 45 minut

Czego dowiesz się na webinarze?

Porozmawiamy o różnych typach strat – od poronienia, przez antykoncepcję awaryjną po aborcję. Przybliżę Wam, jak siła ukrytej (nieuświadomionej) miłości do dziecka wpływa na nasze życie i międzypokoleniowo na cały system rodzinny.

 

Podam przykłady z ustawień, aby zobrazować, jak działa trauma utraty dziecka. Zobaczymy, jak nieprzeżyta strata wpływa na relacje pomiędzy partnerami, na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Porozmawiamy o zmaganiach rodziców z głębokim bólem i poczuciem winy. Bowiem nawet, gdy strata jest zdarzeniem losowym, niezależnym od rodziców (tak jak w przypadku poronienia), matki często obwiniają się, że nie zapobiegły obumarciu ciąży. W przypadku aborcji poczucie winy jest silniejsze, a osąd społeczny dodatkowo utrudnia zobaczenie dziecka i pożegnanie z nim. Poczucie niezawinionej winy towarzyszy także osobom, które mają usunięte lub zmarłe w łonie matki, bliźniacze rodzeństwo.

Opowiem także jak rodzice i żyjące rodzeństwo mogą pracować ze stratą dziecka. Jak przekuć ciężar żałoby i trudnych uczuć na siłę do życia. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że stłumili żałobę. Nie wiedzą, że „zamrożenie” emocji ma poważne konsekwencje dla nich i ich bliskich.

Registration

Zapraszam na webinar!