Niedawno napisałam artykuły, które poruszają zagadnienie najgłębszego wymiaru ustawień systemowych – reinkarnacji.  Wzbudziły one żywe zainteresowanie i dostałam od Was wiele słów wsparcia.    Bardzo za nie dziękuję!  Chciałabym się z Wami podzielić słowami Berta Hellingera o karmie.

Trafiłam na nie rok temu, kiedy byłam na Dniach Hellingerowskich w Bad Reichenhall.  Od Wolfganga Deussera wiedziałam, że Bert w najnowszych publikacjach wspominał o płaszczyźnie karmicznej ustawień.

W przerwie seminarium dla kobiet, prowadzonego przez Sophie, postanowiłam wraz z koleżanką poszukać publikacji, w której Bert pisałby o reinkarnacji. W tym celu wybrałyśmy się do salki gdzie zorganizowano sprzedaż książek. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że w ostatnim czasie wydano wiele tytułów, które niestety do dzisiaj nie znalazły polskich przekładów. Zastanawiałam się jak mamy podejść do poszukiwań. Przejrzenie kilkunastu książek w poszukiwaniu interesującego nas tematu wydawało się niełatwym przedsięwzięciem. Zaczęłam przeglądać tytuły rozdziałów w spisach treści kolejnych pozycji, ale nie kojarzyły mi się z reinkarnacją czy karmą. Wtedy Jola powiedziała: „wiesz, zawsze mam takie szczęście, że kiedy szukam jakiejś informacji, to od razu na nią trafiam”. Po czym sięgnęła po jedną z książek i otworzyła ją na chybił trafił. Jakież było nasze zdumienie, kiedy okazało się, że trafiła na fragment o karmie. Kupiłyśmy tę książkę a Jola – germanistka i lektorka jęz. niemieckiego przetłumaczyła cytat:

 

 

Karma
Jeszcze jedna rzecz, która także pojawia się w czasie ustawień, choć  wielu osobom może wydać się dziwna.  
Podczas ustawień nasz  reprezentant, a czasami także my sami zostajemy bezpośrednio wciągnięci, podłączeni do wcześniejszego życia.
Dzieje się tak wtedy, gdy tam coś nie zostało dokończone, zamknięte i działa nadal jako karma. Podczas duchowych ustawień ta karma się rozpuszcza. Jak? Dzięki duchowej miłości, która wszystko kończy. Łączy to, co rozdzielone, niedokończone, niezamknięte domyka z miłością.
(Bert Hellinger, „ Das geistige Familien Stellen. Ein Überblick“ str.34, Hellinger Publications 2010)
Tłum. Jolanta Berezowska

Das Karma
Noch etwas, das für viele ungewohnt erscheinen mag, obwohl es ebenfalls beim geistigen Familien-Stellen ans Licht kommt. Beim geistigen Familien -Stellen wechselt unser Stellvertreter und wechseln manchmal auch wir selbst, wenn wir unmittelbar mit hineingezogen werden, in ein früheres Leben. Vor allem dann, wenn damals etwas unvollendet blieb und als Karma weiterwirkt. Über das geistige Familien-Stellen kommt dieses Karma an ein Ende. Wie? Mit Liebe, mit jener geistigen Liebe, die alles vollendet, weil sie alles, was abgewichen war, wieder zurückholt und das Unvollendete mit Liebe vollendet.
(Bert Hellinger, „ Das geistige Familien Stellen. Ein Überblick“ str.34, Hellinger Publications 2010)

Małgorzata Rajchert-Lewandowska