REGULAMIN WYDARZEŃ STACJONARNYCH
§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Przepisy niniejszego regulaminu mają zastosowanie w odniesieniu do warsztatów, których Organizatorem jest IPIRO Małgorzata Rajchert – Lewandowska, zwana dalej “Organizatorem”.
- Organizator realizuje warsztaty w zakresie, terminach i w cenach szczegółowo opisanych w serwisie: https://ustawieniasystemowe.com/warsztaty-ustawien-systemowych-berta-hellingera/
- Przez pojęcia użyte w niniejszym Regulaminie rozumie się:
- – Organizator – Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości Małgorzata Rajchert – Lewandowska, adres: ul. Dereniowa3/34 02-776 Warszawa, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej NIP: 951-168-49-84, tel. +48 602 828 216, adres e-mail: biuro@ustawieniasystemowe.com
- – Uczestnik – osoba fizyczna, pełnoletnia, która zgłosiła siebie lub siebie i partnera (opcja ustawienie pary) do udziału w warsztacie poprzez formularz zamówienia w sklepie i uiściła pełną opłatę z tytułu uczestnictwa w warsztacie.
- – Warsztat – spotkanie w postaci jednorazowych, jednodniowych, całodziennych zajęć.
- – Konsument – osoba fizyczna, w tym Uczestnik dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową w rozumieniu art. 22 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny;.
- – Umowa – umowa zawierana pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie. W odniesieniu do osób będących Konsumentami Umowa jest umową zawieraną na odległość w rozumieniu ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 683).
- – Serwis – Serwis internetowy działający pod adresem https://ustawieniasystemowe.com
- – Zamówienie – oświadczenie woli Uczestnika składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy z Organizatorem.
- – Formularz Zamówienia – interaktywny formularz na stronie internetowej: https://ustawieniasystemowe.com/warsztaty-ustawien-systemowych-berta-hellingera/, poprzez który dokonywane jest Zamówienie, dostępny po kliknięciu w wybrany termin warsztatu.
§2 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU/ZAWARCIE UMOWY
- Warunkiem uczestnictwa w Warsztacie jest przekazanie wypełnionego Formularza Zamówienia przez Uczestnika do Organizatora, poprzez stronę ustawieniasystemowe.com, w tym akceptacja postanowień niniejszego Regulaminu, oraz dokonanie opłaty za Warsztat.
- Liczba Uczestników Warsztatu jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników danego Warsztatu decyduje kolejność dokonania wpłaty za dany Warsztat.
- Zawarcie Umowy następuje poprzez złożenie przez Uczestnika Zamówienia za pomocą Formularza Zamówienia i uiszczeniu opłaty za Warsztat, z chwilą uiszczenia opłaty.
- Uczestnik zobowiązuje się do poprawnego oraz zgodnego ze stanem rzeczywistym wypełnienia Formularza Zamówienia. Organizator nie jest zobowiązany do weryfikowania prawdziwości i poprawności danych osobowych podanych przez Uczestnika. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z wprowadzenia do Formularza Zamówienia błędnych lub niepełnych danych Uczestnika lub Uczestnika.
- Uczestnik wypełniając i przekazując Formularz Zamówienia oświadcza, iż zapoznał się i akceptuje treść niniejszego Regulaminu, stanowiącego integralną część zawieranej Umowy.
- Akceptując Regulamin Uczestnik wyraża zgodę na kontaktowanie się z nim przez Organizatora w drodze mailowej, oraz drogą telefoniczną w celach związanych z organizacją Warsztatu.
- Realizacja zamówienia dotyczącego Warsztatów następuje poprzez zapewnienie Uczestnikowi możliwości wzięcia udziału w Warsztacie w terminie i w charakterze (ustawiający lub obserwator) wybranym przez Uczestnika podczas składania Zamówienia, w miejscu wskazanym przez Organizatora. Informacje organizacyjne przesyłane są mailowo w poniedziałek poprzedzający termin warsztatu.
- Po zawarciu umowy, Organizator na adres mailowy, wskazany przez Uczestnika w Formularzu Zamówienia prześle potwierdzenie zawarcia umowy.
§3 WARUNKI PŁATNOŚCI
Klient jest zobowiązany do dokonania opłaty związanej z udziałem Uczestnika w warsztacie zgodnie z cennikiem podanym na stronie internetowej https://ustawieniasystemowe.com/.
- Uczestnik jest zobowiązany do dokonania opłaty związanej z udziałem w warsztacie zgodnie z ceną danego Warsztatu podaną na stronie internetowej https://ustawieniasystemowe.com/warsztaty.
- Opłata za uczestnictwo w Warsztacie obejmuje udział w Warsztacie. Koszt przejazdu Uczestnika/ów na Warsztat oraz zakwaterowania i wyżywienia Uczestnik pokrywa we własnym zakresie. Organizator nie uczestniczy ani nie pośredniczy w organizacji dojazdów, noclegów i wyżywienia uczestników Warsztatu.
- Organizator pobiera opłatę za Warsztat z góry.
- Dostępne metody płatności za Warsztat opisane są na stronie Serwisu oraz prezentowane są Uczestnikowi na etapie składania Zamówienia.
- Płatności elektroniczne w zakresie:
– serwis przelewy24.pl – obsługiwane są przez PayPro SA, z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Pastelowej 8 (60-198), wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000347935, NIP 7792369887, oraz do rejestru krajowych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem UKNF IP24/2014.
– BLIK
6. Jeżeli Uczestnik poprosił o wystawienie faktury, zostanie ona doręczona Uczestnikowi drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
§4 ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTACIE
- Uczestnikiem Warsztatu może być jednie osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Warunkiem udziału w Warsztacie osób, które są w trakcie terapii psychiatrycznej bądź psychologicznej, uzależnień jest wcześniejsze zawiadomienie Organizatora. Zaleca się skonsultowanie udziału z lekarzem i/lub terapeutą.
- Uczestnik bierze udział w Warsztacie na własną odpowiedzialność.
- W celu wzięcia udziału w Warsztacie, Uczestnik zobowiązany jest stawić się w miejscu odbywania się warsztatów, w terminie wybranym przez siebie przy zakupie warsztatów.
- Warsztaty prowadzone są w oparciu o indywidualne potrzeby danej grupy.
- Uczestnik zobowiązuje się zachować w poufności wszelkie dane dotyczące innych Uczestników Warsztatu, uzyskane w trakcie trwania Warsztatu.
- Uczestnik zobowiązuje się do nienagrywania dźwięku i/lub obrazu, chyba, że uzyska na to pisemną zgodę Organizatora i innych Uczestników Warsztatu.
- Uczestnik ma obowiązek przestrzegania zaleceń, poleceń i instrukcji prowadzącego Warsztaty oraz zasad bhp obowiązujących na terenie obiektu, w którym prowadzony jest
- Uczestnik odpowiada za szkody wyrządzone podczas Warsztatu sobie samemu bądź innym Uczestnikom, które są wynikiem jego zaniedbań lub nieostrożnego/nieuważnego, czy lekkomyślnego postępowania.
- Uczestnik odpowiada za szkody urządzeń/sprzętu/mienia wyrządzone podczas Warsztatów, które są wynikiem jego zaniedbań lub nieostrożnego/nieuważnego, czy lekkomyślnego postępowania.
§5 ODSTĄPIENIE OD UMOWY
- Nieobecność Uczestnika na Warsztacie (bez formalnego zgłoszenia rezygnacji) nie zwalnia Uczestnika z obowiązku zapłaty 100% ceny Warsztatu
- Uczestnik, w tym będący Konsumentem ma prawo bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów do odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia
- Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia zawarcia Umowy (przesłania przez Uczestnika na stronie: https://ustawieniasystemowe.com/ prawidłowo wypełnionego Formularza Zamówienia i uiszczenia pełnej opłaty za Warsztat).
- Do zachowania ww. terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przed jego upływem. Wzór odstąpienia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy, o którym mowa powyżej, Uczestnik może przesłać drogą mailową na adres biuro@ustawieniasystemowe.com
- W razie odstąpienia o umowy Organizator niezwłocznie poinformuje Uczestnika o otrzymaniu jego oświadczenia oraz z zastrzeżeniem ust. 9 poniżej – jeżeli płatność została już dokonana – zwróci należności uiszczone przez Uczestnika na poczet ceny Warsztatu w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy. Zwrot nastąpi przelewem na ten sam rachunek bankowy, z którego dokonana została płatność.
- W przypadku gdy Uczestnik, w tym będący Konsumentem odstąpi od Umowy po upływie terminu wskazanego w ust. 2 niniejszego paragrafu uiszczona opłata za Warsztat opłata pozostaje bezzwrotna.
- Opłata pozostaje bezzwrotna gdy Uczestnik, w tym będący Konsumentem:
- a) weźmie udział w Warsztacie, którego termin przypada przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, o którym mowa w ust. 2
- b) nie weźmie udziału w warsztacie, którego termin przypada przed upływem terminu odstąpienia od umowy i nie odstąpi od umowy przed terminem warsztatu
- Jeżeli Uczestnik, będący Konsumentem wykonuje prawo odstąpienia od umowy w terminie krótszym niż 4 dni przed dniem danego Warsztatu, tj. po przystąpieniu przez Organizatora do wykonywania umowy poprzez rozpoczęcie organizowania Warsztatu, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Z uwagi na specyfikę Warsztatu, Organizator szacuje, że koszt spełnienia świadczenia w okresie pomiędzy 4-tym dniem przed dniem Warsztatu a dniem rozpoczęcia Warsztatu wynosić będzie 100% ceny Warsztatu.
§6 REKLAMACJE
- Uczestnik Warsztatu ma prawo składania reklamacji usługi, jeżeli nie została ona zrealizowana zgodnie z niniejszym Regulaminem lub przepisami powszechnie obowiązującego prawa polskiego.
- Reklamacja powinna zostać złożona w formie pisemnej na adres: IPIRO Małgorzata Rajchert-Lewandowska ul. Dereniowa 3/34 O2-776 Warszawa za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: biuro@ustawieniasystemowe.com.
- Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać nazwę firmy (jeżeli dotyczy) oraz imię i nazwisko Uczestnika, dane kontaktowe osoby zgłaszającej reklamacje, w tym jego adres poczty elektronicznej lub adres do doręczeń, przedmiot reklamacji (nazwa warsztatu, termin i miejsce realizacji), uzasadnienie merytoryczne i formalne reklamacji, oczekiwania/żądania wobec Organizatora warsztatu, podpis osoby składającej reklamację.
- Organizator rozpatrzy reklamację w terminie maksymalnie 14 dni od daty jej otrzymania. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Organizator poinformuje Uczestnika na wskazany w reklamacji adres poczty elektronicznej
§7 POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ
- Organizator wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z zawartymi umowami na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły mediacji zostaną określone przez strony konfliktu.
- Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:-
– zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięciu sporu wynikłego z zawartej umowy,– zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Uczestnikiem a Organizatorem,
– skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika prawa konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów. - Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubownie.uokik.gov.pl
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§8 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Administratorem danych osobowych Klientów oraz Uczestników jest Organizator.
- Dane osobowe są przetwarzane przez Organizatora zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych określonych w ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922).
- Dane osobowe Klienta i Uczestników przetwarzane są wyłącznie w celach realizacji Umowy, organizacji i realizacji Kursu lub Warsztatu, a także w celu komunikacji z Klientem i Uczestnikami Szkolenia.
- Akceptacja niniejszego Regulaminu oznacza wyrażenie przez Klienta zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach i w zakresie wskazanych w niniejszym rozdziale Regulaminu.
- W przypadku wyrażenia przez Uczestnika dodatkowej zgody, dane osobowe będą przetwarzane w celu informowania o innych usługach IPIRO/ Organizatora.
§9 PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ
- Treści dostępne na stronie Serwisu jak i materiały przekazywane podczas Warsztatu mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Organizatorowi.
- Kopiowanie i rozpowszechnianie treści objętych prawami autorskimi, o których mowa powyżej przez Uczestnika bez zgody Organizatora, za wyjątkiem korzystania z treści w ramach dozwolonego użytku osobistego, stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Organizatorowi i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną.
§10 ZMIANY LUB ODWOŁANIE TERMINU WARSZTATU
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu Warsztatu bądź jego odwołania, w przypadku zaistnienia okoliczności, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności (np. niezgłoszenia się minimalnej liczby osób, którą przewidział Organizator dla danego Warsztatu, sytuacja epidemiologiczna, siła wyższa, itp.)
- W przypadku zmiany terminu Warsztatu, o zmianie terminu i nowym terminie Warsztatu Organizator niezwłocznie poinformuje Uczestnika drogą mailową, na adres e-mail wskazany w Formularzu Zamówienia, nie później niż na 2 dni przez terminem Warsztatu. Uczestnik według swego uznania może w takim wypadku żądać zwrotu uiszczonej opłaty za Warsztacie bądź wziąć udział w Warsztacie w zmienionym terminie, o czym Uczestnik poinformuje Organizatora na adres mailowy: biuro@ustawieniasystemowe.com. W przypadku żądania zwrotu opłaty, Organizator zwróci uiszczoną opłatę w terminie 7 dni od daty zgłoszenia żądania.
- W przypadku odwołania Warsztatu przez Organizatora, Organizator zwróci uiszczoną przez Uczestnika opłatę za Warsztat w terminie 7 dni od dnia poinformowania Uczestnika drogą mailową, na adres e-mail wskazany w Formularzu o odwołaniu Warsztatu.
- Zmiana terminu Warsztatu z powodu zaistnienia okoliczności, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności nie stanowi zmiany Umowy.
§11 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (tj. z dnia 28 stycznia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 287)
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 10.04.2024 r.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie wskazanym przez Organizatora, nie krótszym niż 14 dni od daty opublikowania ich na stronie ustawieniasystemowe.com
- Zmiany Regulaminu nie dotyczą zgłoszeń przesłanych i opłaconych przed datą wejścia w życie tych zmian.
Wzór odstąpienia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
Wzór formularza odstąpienia od umowy.
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
Adresat:
Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości
Małgorzata Rajchert-Lewandowska
Ul. Dereniowa 3/34, 02-776 Warszawa
e-mail: biuro@ustawieniasystemowe.com
Ja/My(*)niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczeniu następującej usługi………
– Data zawarcia umowy : ………….
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów): ………….
– Adres konsumenta(-ów): …………………
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data: ………………
(*) Niepotrzebne skreślić.
REGULAMIN WYDARZEŃ ONLINE
§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Przepisy niniejszego regulaminu mają zastosowanie w odniesieniu do warsztatów, których Organizatorem jest IPIRO Małgorzata Rajchert – Lewandowska, zwana dalej “Organizatorem”.
- Organizator realizuje warsztaty online w zakresie, terminach i w cenach szczegółowo opisanych w serwisie: https://ustawieniasystemowe.com/wyklad-online/ .
- Przez pojęcia użyte w niniejszym Regulaminie rozumie się:
- Organizator – Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości Małgorzata Rajchert – Lewandowska, adres: ul. Dereniowa3/34 02-776 Warszawa, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej NIP: 951-168-49-84, tel. +48 602 828 216, adres e-mail: biuro@ustawieniasystemowe.com
- Uczestnik – osoba fizyczna, pełnoletnia, która zgłosiła się do udziału w warsztacie poprzez formularz zamówienia w sklepie i uiściła pełną opłatę z tytułu uczestnictwa w warsztacie.
- Warsztat – spotkanie w postaci jednorazowych zajęć online trwających ponad godzinę.
- Konsument – osoba fizyczna, w tym Uczestnik dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową w rozumieniu art. 22 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny;.
- Umowa – umowa zawierana pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie. W odniesieniu do osób będących Konsumentami Umowa jest umową zawieraną na odległość w rozumieniu ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 683).
- Serwis – Serwis internetowy działający pod adresem https://ustawieniasystemowe.com
- Zamówienie – oświadczenie woli Uczestnika składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy z Organizatorem.
- Formularz Zamówienia – interaktywny formularz na stronie internetowej: https://ustawieniasystemowe.com/wyklad-online/, poprzez który dokonywane jest Zamówienie, dostępny po kliknięciu w wybrany termin warsztatu
§2 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU/ZAWARCIE UMOWY
- Warunkiem uczestnictwa w Warsztacie jest przekazanie wypełnionego Formularza Zamówienia przez Uczestnika do Organizatora, poprzez stronę ustawieniasystemowe.com, w tym akceptacja postanowień niniejszego Regulaminu, oraz dokonanie opłaty za Warsztat.
- Liczba Uczestników Warsztatu jest ograniczona. O wpisie na listę Uczestników danego Warsztatu decyduje kolejność dokonania wpłaty za dany Warsztat.
- Zawarcie Umowy następuje poprzez złożenie przez Uczestnika Zamówienia za pomocą Formularza Zamówienia i uiszczeniu opłaty za Warsztat, z chwilą uiszczenia opłaty.
- Uczestnik zobowiązuje się do poprawnego oraz zgodnego ze stanem rzeczywistym wypełnienia Formularza Zamówienia. Organizator nie jest zobowiązany do weryfikowania prawdziwości i poprawności danych osobowych podanych przez Uczestnika. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z wprowadzenia do Formularza Zamówienia błędnych lub niepełnych danych Uczestnika lub Uczestnika.
- Uczestnik wypełniając i przekazując Formularz Zamówienia oświadcza, iż zapoznał się i akceptuje treść niniejszego Regulaminu, stanowiącego integralną część zawieranej Umowy.
- Akceptując Regulamin Uczestnik wyraża zgodę na kontaktowanie się z nim przez Organizatora w drodze mailowej, oraz drogą telefoniczną w celach związanych z organizacją Warsztatu.
- Realizacja zamówienia dotyczącego Warsztatów następuje poprzez zapewnienie Uczestnikowi możliwości wzięcia udziału w Warsztacie w terminie i w charakterze (ustawiający lub obserwator) wybranym przez Uczestnika podczas składania Zamówienia, w miejscu wskazanym przez Organizatora.
- Po zawarciu umowy, Organizator na adres mailowy, wskazany przez Uczestnika w Formularzu Zamówienia prześle potwierdzenie zawarcia umowy.
§3 WARUNKI PŁATNOŚCI
- Uczestnik jest zobowiązany do dokonania opłaty związanej z udziałem w warsztacie zgodnie z ceną danego Warsztatu podaną na stronie internetowej https://ustawieniasystemowe.com/wyklad-online/.
- Opłata za uczestnictwo w Warsztacie obejmuje udział w Warsztacie.
- Organizator pobiera opłatę za Warsztat z góry.
- Dostępne metody płatności za Warsztat opisane są na stronie Serwisu oraz prezentowane są Uczestnikowi na etapie składania Zamówienia.
- Płatności elektroniczne w zakresie:
- serwis przelewy24.pl – obsługiwane są przez PayPro SA, z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Pastelowej 8 (60-198), wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000347935, NIP 7792369887, oraz do rejestru krajowych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem UKNF IP24/2014.
- BLIK
- Jeżeli Uczestnik poprosił o wystawienie faktury, zostanie ona doręczona Uczestnikowi drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
§4 ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTACIE
- Uczestnikiem Warsztatu może być jednie osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Warunkiem udziału w Warsztacie osób, które są w trakcie terapii psychiatrycznej bądź psychologicznej, uzależnień jest wcześniejsze zawiadomienie Organizatora. Zaleca się skonsultowanie udziału z lekarzem i/lub terapeutą.
- Uczestnik posiada:
- dostęp do Internetu,
- standardowy, aktualny system operacyjny,
- standardowa, aktualna przeglądarka internetowa z włączoną obsługą plików cookies,
- posiadanie aktywnego adresu e-mail.
- Uczestnik bierze udział w Warsztacie na własną odpowiedzialność.
- W celu wzięcia udziału w Warsztacie, Uczestnik zobowiązany jest stawić się na spotkaniu online, do którego link zostanie wysłany na godzinę przed rozpoczęciem warsztatu, w terminie wybranym przez siebie przy zakupie warsztatów.
- Uczestnik jest zobowiązany do nieudostępniania linku do Warsztatu osobom trzecim.
- Warsztaty prowadzone są w oparciu o indywidualne potrzeby danej grupy.
- Uczestnik zobowiązuje się zachować w poufności wszelkie dane dotyczące innych Uczestników Warsztatu, uzyskane w trakcie trwania Warsztatu.
- Uczestnik zobowiązuje się do nienagrywania dźwięku i/lub obrazu, chyba, że uzyska na to pisemną zgodę Organizatora i innych Uczestników Warsztatu.
- Uczestnik ma obowiązek przestrzegania zaleceń, poleceń i instrukcji prowadzącego Warsztaty.
§5 ODSTĄPIENIE OD UMOWY
- Nieobecność Uczestnika na Warsztacie (bez formalnego zgłoszenia rezygnacji) nie zwalnia Uczestnika z obowiązku zapłaty 100% ceny Warsztatu
- Uczestnik, w tym będący Konsumentem ma prawo bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów do odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia
- Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia zawarcia Umowy (przesłania przez Uczestnika na stronie: https://ustawieniasystemowe.com/ prawidłowo wypełnionego Formularza Zamówienia i uiszczenia pełnej opłaty za Warsztat).
- Do zachowania ww. terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przed jego upływem. Wzór odstąpienia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy, o którym mowa powyżej, Uczestnik może przesłać drogą mailową na adres biuro@ustawieniasystemowe.com
- W razie odstąpienia o umowy Organizator niezwłocznie poinformuje Uczestnika o otrzymaniu jego oświadczenia oraz z zastrzeżeniem ust. 9 poniżej – jeżeli płatność została już dokonana – zwróci należności uiszczone przez Uczestnika na poczet ceny Warsztatu w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy. Zwrot nastąpi przelewem na ten sam rachunek bankowy, z którego dokonana została płatność.
- W przypadku gdy Uczestnik, w tym będący Konsumentem odstąpi od Umowy po upływie terminu wskazanego w ust. 2 niniejszego paragrafu uiszczona opłata za Warsztat opłata pozostaje bezzwrotna.
- Opłata pozostaje bezzwrotna gdy Uczestnik, w tym będący Konsumentem:
- weźmie udział w Warsztacie, którego termin przypada przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, o którym mowa w ust. 2
- nie weźmie udziału w warsztacie, którego termin przypada przed upływem terminu odstąpienia od umowy i nie odstąpi od umowy przed terminem warsztatu
- Jeżeli Uczestnik, będący Konsumentem wykonuje prawo odstąpienia od umowy w terminie krótszym niż 4 dni przed dniem danego Warsztatu, tj. po przystąpieniu przez Organizatora do wykonywania umowy poprzez rozpoczęcie organizowania Warsztatu, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Z uwagi na specyfikę Warsztatu, Organizator szacuje, że koszt spełnienia świadczenia w okresie pomiędzy 4-tym dniem przed dniem Warsztatu a dniem rozpoczęcia Warsztatu wynosić będzie 100% ceny Warsztatu
§6 REKLAMACJE
- Uczestnik Warsztatu ma prawo składania reklamacji usługi, jeżeli nie została ona zrealizowana zgodnie z niniejszym Regulaminem lub przepisami powszechnie obowiązującego prawa polskiego.
- Reklamacja powinna zostać złożona w formie pisemnej na adres: IPIRO Małgorzata Rajchert-Lewandowska ul. Dereniowa 3/34 O2-776 Warszawa za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: biuro@ustawieniasystemowe.com.
- Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać nazwę firmy (jeżeli dotyczy) oraz imię i nazwisko Uczestnika, dane kontaktowe osoby zgłaszającej reklamacje, w tym jego adres poczty elektronicznej lub adres do doręczeń, przedmiot reklamacji (nazwa warsztatu, termin i miejsce realizacji), uzasadnienie merytoryczne i formalne reklamacji, oczekiwania/żądania wobec Organizatora warsztatu, podpis osoby składającej reklamację.
- Organizator rozpatrzy reklamację w terminie maksymalnie 14 dni od daty jej otrzymania. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Organizator poinformuje Uczestnika na wskazany w reklamacji adres poczty elektronicznej
§7 POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ
- Organizator wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z zawartymi umowami na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły mediacji zostaną określone przez strony konfliktu.
- Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:
- zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięciu sporu wynikłego z zawartej umowy,
- zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Uczestnikiem a Organizatorem,
- skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika prawa konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
- Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubownie.uokik.gov.pl
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§8 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Administratorem danych osobowych Klientów oraz Uczestników jest Organizator.
- Dane osobowe są przetwarzane przez Organizatora zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych określonych w ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922).
- Dane osobowe Klienta i Uczestników przetwarzane są wyłącznie w celach realizacji Umowy, organizacji i realizacji Kursu lub Warsztatu, a także w celu komunikacji z Klientem i Uczestnikami Szkolenia.
- Akceptacja niniejszego Regulaminu oznacza wyrażenie przez Klienta zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach i w zakresie wskazanych w niniejszym rozdziale Regulaminu.
- W przypadku wyrażenia przez Uczestnika dodatkowej zgody, dane osobowe będą przetwarzane w celu informowania o innych usługach IPIRO/ Organizatora.
§9 PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ
- Treści dostępne na stronie Serwisu jak i materiały przekazywane podczas Warsztatu mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Organizatorowi.
- Kopiowanie i rozpowszechnianie treści objętych prawami autorskimi, o których mowa powyżej przez Uczestnika bez zgody Organizatora, za wyjątkiem korzystania z treści w ramach dozwolonego użytku osobistego, stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Organizatorowi i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną.
§10 ZMIANY LUB ODWOŁANIE TERMINU WARSZTATU
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu Warsztatu bądź jego odwołania, w przypadku zaistnienia okoliczności, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności (np. niezgłoszenia się minimalnej liczby osób, którą przewidział Organizator dla danego Warsztatu, siła wyższa, itp.)
- W przypadku zmiany terminu Warsztatu, o zmianie terminu i nowym terminie Warsztatu Organizator niezwłocznie poinformuje Uczestnika drogą mailową, na adres e-mail wskazany w Formularzu Zamówienia, nie później niż na 2 dni przez terminem Warsztatu. Uczestnik według swego uznania może w takim wypadku żądać zwrotu uiszczonej opłaty za Warsztacie bądź wziąć udział w Warsztacie w zmienionym terminie, o czym Uczestnik poinformuje Organizatora na adres mailowy: biuro@ustawieniasystemowe.com. W przypadku żądania zwrotu opłaty, Organizator zwróci uiszczoną opłatę w terminie 7 dni od daty zgłoszenia żądania.
- W przypadku odwołania Warsztatu przez Organizatora, Organizator zwróci uiszczoną przez Uczestnika opłatę za Warsztat w terminie 7 dni od dnia poinformowania Uczestnika drogą mailową, na adres e-mail wskazany w Formularzu o odwołaniu Warsztatu.
- Zmiana terminu Warsztatu z powodu zaistnienia okoliczności, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności nie stanowi zmiany Umowy.
§11 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (tj. z dnia 28 stycznia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 287)
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 10.03. 2024 r.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie wskazanym przez Organizatora, nie krótszym niż 14 dni od daty opublikowania ich na stronie ustawieniasystemowe.com
- Zmiany Regulaminu nie dotyczą zgłoszeń przesłanych i opłaconych przed datą wejścia w życie tych zmian.
Wzór odstąpienia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
Wzór formularza odstąpienia od umowy.
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
Adresat:
Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości
Małgorzata Rajchert-Lewandowska
Ul. Dereniowa 3/34, 02-776 Warszawa
e-mail: biuro@ustawieniasystemowe.com
Ja/My(*)niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczeniu następującej usługi………
– Data zawarcia umowy : ………….
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów): ………….
– Adres konsumenta(-ów): …………………
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data: ………………
(*) Niepotrzebne skreślić.